Jautājumi un kontakti

AURA BOTANICA

Kādi ir nespodri, novājināti mati?

Nespodriem, novājinātiem matiem trūkst spīduma, un tiem ir nepieciešamas barojošas rūpes. Šī problēma var skart šādus matu tipus: normāli līdz viegli jutīgi mati, kas mēdz pūkoties, ir sausi un neizskatās, ne pārāk plāni, ne pārāk biezi, kā arī tie var būt krāsoti.

Ko Aura Botanica produktu klāsts sniedz matiem?

Aura Botanica produktu klāsts nodrošina ilgstošu matu barošanu 48 stundu garumā, tie neelektrizējas un kļūst 4 reizes mirdzošāki*, pateicoties spēcīgajai formulai, kuras sastāvā ir dabīgās sastāvdaļas. 

(*instrumentāli testēts, izmantojot Bain + Soin + Concentré)

 

Aura Botanica sniedz matiem veselīgu mirdzumu un vieglumu, tai pašā laikā intensīvi tos barojot un novēršot matu pūkošanos.

Kāpēc Aura Botanica sastāvā ir tik daudz dabīgas izcelsmes sastāvdaļu?

Mēs esam pārliecināti, ka dabīgums un ilgtspējība spēj iet roku rokā ar lielisku rezultātu un izsmalcinātību. Ir izstrādāts vesels produktu klāsts, kura sastāvā ir vidēji 98% dabīgo sastāvdaļu*, kas nodrošina acīmredzamus rezultātus un patīkamu lietošanas pieredzi. Aura Botanica pārstāv mūsu pārliecību, ka produkti ar augstu dabīgo sastāvdaļu līmeni var efektīvi rūpēties par jūsu matiem, respektējot apkārtējo vidi. 

 

Mūsu izstrādātajās formulās dabīgās sastāvdaļas ir kombinētas ar atsevišķām sintētiskajām sastāvdaļām, kas vienmēr ir izvēlētas tikai augstākās kvalitātes, lai garantētu mūsu produktu augstvērtību.

Atzevišķi zīmoli apgalvo, ka viņu produktos ir 100% dabīgo sastāvdaļu. Kāpēc tas tā nav Aura Botanica produktiem?

Kérastase izvēle neveidot 100% dabīgus produktus ir apzināta, lai produktu iedarbība nebūtu kompromisa rezultāts. Neskatoties uz to, šis klāsts sasniedz augstu dabīgo sastāvdaļu līmeni (vidēji 98%* ), kuru vidū ir Concentré Essentiel un Essence d’Eclat, kuru sastāvos ir 99% dabīgo izejvielu. 

 

Daži procenti, kas produktu sastāvā nav dabīgas izcelsmes, nodrošina produktu formulu augsto kvalitāti, atbilstoši skaistumkopšanas prasībām. Nākotnē, ja tiks izveidota formula ar 100% dabīgu sastāvu, kas spēs sasniegt nepieciešamos matu kopšanas standartus, mēs noteikti šo produktu iekļausim savā klāstā. 

Runā, ka Kérastase ir veidojusi produktu formulas no nulles. Tai pašā laikā izmantotās sastāvdaļas ir zināmas. Kas tādā gadījumā bija inovācija formulu izstrādes procesā? Kādas dabīgās izcelsmes sastāvdaļas ir ekskluzīvi Kérastase produktos? 

Aura Botanica ideja nav sastāvdaļās, kas ir ekskluzīvi pieejamas tikai mums vai arī ir reti sastopamas. Unikālais slēpjas mūsu uzstādījumā, kas tika izmantots Aura Botanica formulu izstrādē un noteica, ka produktu sastāvā noteikti jābūt vismaz 96% dabīgas izcelsmes sastāvdaļām*, tiem bija jābūt augstai bioloģiskās sadalīšanās pakāpei**, kā arī to sastāvā nedrīkstēja būt silikoni, sulfāti*** un parabēni, tai pašā laikā nepieļaujot kompromisus produktu lietošanas pieredzes un iedarbības ziņā. 

Kāpēc tiek atzīts, ka Aura Botanica formulu izstrāde ir prasījusi drosmi?

Aura Botanica izveide prasīja vairāk nekā 18 mēnešu intensīva darba, kas tika sākts no nulles. Tika izstrādātas vairāk nekā 50 formulas, no kurām tika izvēlētas labākās, kas atbilst stingri izvirzītajiem kritērijiem:

• Augsts dabīgo sastāvdaļu un bioloģiskās sadalīšanās līmenis: formulu sastāvā vidēji 98% dabīgo sastāvdaļu*, bioloģiskās sadalīšanās līmenis 98%**, sastāvā nav sulfāti***, silikoni, parabēni. 

• Izsmalcināta un patīkama lietošana: unikāla, kopjoša tekstūra ar elegantu aromātu, kas patīkami iedarbojas uz maņām un piešķir matiem veselīgu skaistumu, nepadarot tos smagnējus. Piemēram, radot peldi, kuras sastāvā ir dabīgas izcelsmes sastāvdaļu un nav sulfāti*** un silikons. Šī pelde veido vieglas, gaisīgas putas, kas maigi, bet efektīvi attīra matu šķiedras. 

• Bezkompromisa iedarbība: nepārspējami rezultāti, tai skaitā ilgstoša barošana 48 stundu garumā, 72 stundu garumā novērsta matu elektrizēšanos un pūkošanos, mati kļūst veselīgi,  4 reizes mirdzošāki (instrumentāls tests, lietojot Bain +  Soin + Concentré) un spēcīgāki (instrumentāls tests, lietojot Essence d’Éclat).

Kā tika izvēlētas galvenās Aura Botanica sastāvdaļas?

Samoa kokosriekstu un Marokas argana eļļas, kas izmantotas Aura Botanica sastāvā, ir izvēlētas 3 galveno iemeslu dēļ:

• to savstarpēji papildinošās taukskābes

Samoa kokosriekstu eļļa ir bagātīga ar laurīnskābi (piesātināta taukskābe), kas ir pietiekami smalks lipīds, lai iespiestos matu šķiedrās. Marokas argana eļļu Atlasa kalnos dzīvojoši berberi izmantojuši jau gadsimtiem ilgi, pateicoties tādiem bagātīgajiem lipīdiem kā omega-6 (poli nepiesātinātā taukskābe) un omega-9 (mono nepiesātinātā taukskābe).

• to pierādītā iedarbība matu kopšanā

Pētījumi apstiprina, ka Samoa kokosriekstu eļļa, pateicoties to bagātīgajām laurīnskābēm, spēj dziļi iekļauties matu šķiedrās, piešķirot matiem veselīgumu. Eļļa aizsargā, mitrina un baro matus, tos nogludinot. 

Papildus kokosriekstu eļļai argana eļļa baro sausus un novājinātus matus, piešķirot tiem zīdainumu un mirdzumu. 

• dabīgas un atbildīgi iegūtas sastāvdaļas

Kokosriekstu eļļa ir sertificēta, auksti spiesta organiskā eļļa, kas iegūta Samoa, deviņu salu grupā Klusā okeāna dienvidos. Ar rokām lasītos kokosriektus iegūstam no bezpeļņas organizācijas Women in Business Development. Šī projekta ietvaros vairāk nekā 100 cilvēku saņem regulārus ienākumus, kas ļauj palikt dzīvot salās un ieguldīt līdzekļus veselībā un apmācību programmās. 

Argana eļļa ir organiska, to iegūšana ir roku darbs. Auga rieksti tiek iegūti argana mežā, kas plešas 8000 m² platībā un ir iekļauts UNESCO dabas mantojumu sarakstā. Sadarbojamies ar organizāciju Targanine, kas ir 334 sieviešu apvienība Marokas dienvidrietumos, kas apmāca argana kultivēšanā, saudzējot mežu, kā arī atjauno mežus un organizē lasītprasmes veicināšanas programmas. 

Aura Botanica sastāvā ir tās pašas sastāvdaļas (kokosriekstu eļļa un argana eļļa), kas tirgū sastopamas jau gadiem. Kāpēc to iedarbība ir atšķirīga, ja sastāvdaļas ir tās pašas?

Unikālais Aura Botanica produktos ir tas, ka dabīgās izcelsmes sastāvdaļas ir katras formulas virzītājspēks, kas izmantots augstā koncentrācijā. Piemēram, peldēs sulfāti netiek aizstāti ar sintētiskajām, bet gan dabīgajām virsmaktīvajām vielām. Bain Micellaire sastāvā tādu ir trīs, un tās spēj maigi attīrīt matu šķiedras. 

 

Jāatzīmē, ka tās nav jebkuras kokosriekstu un argana eļļas, bet gan īpaši atbildīgi iegūtas  L’Oréal’s Solidarity Sourcing programmas ietvaros, kas nodrošina godīgu cenu, tai pašā laikā garantējot noteiktus apjomus, kas vietējām ģimenēm ļauj nodrošināt savu dzīvesveidu ilgtermiņā.

Kāpēc Aura Botanica produkti ir premium cenu klasē?

Nodrošinot godīgu un ilgtspējīgu sastāvdaļu iepirkuma cenu, izstrādātās formulas ražošana ir salīdzinoši dārga. Tai pašā laikā Aura Botanica produkti ir izsmalcināto produktu vidū, kuru cenas vienmēr ir augstākas par vidējām. Līdztekus tam Aura Botanica sastāvā ir augsts dabīgo sastāvdaļu (vidēji 98%) un bioloģiskās sadalīšanās līmenis, kas nodrošina neatkārtojamu rezultātu. Atbildīga ieguve, augstvērtīgs aromāts, patīkama tekstūra un patiesi izsmalcināta matu kopšanas pieredze. Gan profesionāļiem, gan klientiem Aura Botanica ir mūsu izsmalcinātības definīcija. 

Kāpēc Kérastase uzskata, ka ir svarīgi, ka produkti ir dabas iedvesmoti un spēj bioloģiski sadalīties?

Kérastase mērķis ir būt izsmalcinātam, tai pašā laikā atbildīgam zīmolam. Pēdējos gados mēs esam izdarījuši izrāvienu šai virzienā, padarot mūsu produktu formulas un iepakojumu videi draudzīgāku. 

Kāpēc Kérastase nāk klajā ar produktu klāstu, kurā ir tik augsta dabīgo sastāvdaļu koncentrācija?

Kérastase atbild klientu vēlmēm un vajadzībām. Mēs esam ievērojuši, ka arvien vairāk sievietēm ir ļoti svarīgs dabīgums, tomēr tā nav tikai atbilde uz atsevišķu klientu vēlmēm. Aura Botanica ir mūsu dabīgā skaistuma stūrakmens. Kérastase turpinās iekļaut ilgtspējības principus visos produktos, tomēr apzinoties, ka pastāv limiti dabas spēkam, gan friziermeistariem, gan klientiem būs pieejamas tikai iedarbīgas formulas.

Vairāk nekā 50 gadu garumā Kérastase ir iedvesmojusi daba, un bagātīgas, dabīgas sastāvdaļas ir iekļautas virknē iecienīto produktu. 70. gados tika izstrādāts matu balzams Kéraplasma, kas ir balstīts augu valsts sastāvdaļās. 80. gados Kérastase iepazīstina ar pasaulē pirmo matu masku Masque Kérastase à l’Huile de Germes de Maïs, kas bagātināta ar kukurūzas asnu eļļu. Gadu vēlāk tika radīta pirmā aizsargājošā matu eļļa Soin d’Huile Végétale. 2010. gadā Elixir Ultimite signalizēja par jaunu ēru matu eļļu bagātīgumā. Kopš 2013. gada ikoniskās Nutritive formulas tika iepazītas īrisa saknes intensīvi barojošās īpašības. Šodien Aura Botanica spēcina zīmola mērķus ar pilnu produktu klāstu ar dabīgas izcelsmes sastāvdaļām. 

Kas piešķir Aura Botanica produktiem to krāsu?

Aura Botanica produkti nesatur mākslīgās krāsvielas. Bain Micellaire un Soin Fondamental iegūst savu krāsu no karameles, kas ir dabīga sastāvdaļa, bet Concentré Essentiel un Essence d’Eclat nesatur nekādu krāsvielu. 

Kuras sastāvdaļas ļauj Bain Micellaire sniegt tās augsto matu attīrīšanas rezultātu?

Bain Micellaire sastāvā ir dabīgas un atjaunojamas virsmaktīvās vielas (kokosriekstu betaīns, kokosriekstu glukozīds, nātrija lauroila sarkosināts), bet nav ne silikoni, ne katjonu polimēri, kas parasti tiek izmantoti šampūnos, lai mati acumirklī kļūtu zīdaini. Dabīgās virsmaktīvās vielas ļauj formulai sniegt efektīvu, bet maigu attīrīšanu.  Lietojot kopā ar Soin Fondamental (papildināts vai nepapildināts ar Concentré Essentiel), matiem tiek sniegta balansēta barošana un kopšana, lai iegūtu veselīgu matu mirdzumu. 

Kāpēc Soin Fondamental nepadara matus smagnējus? Kādas sastāvdaļas citos produktos to izraisa?

Soin Fondamental ir gudri izstrādāts, lai tas sniegtu ne vairāk, ne mazāk kā matiem ir nepieciešams. Lietojot kopā ar Concentré Essentiel, tas spēj panākt maksimālu efektu arī izaicinošākiem matu tipiem. 

 

Ir dažādas sastāvdaļas, kas matus var padarīt smagnējus, visbiežāk tas ir saistīts ar to, kā ir izstrādātas produktu formulas. 

Aura Botanica spēj sniegt tai zīmīgo vieglumu un veselīgo mirdzumu, jo tās formulā ir ideāls dabīgo eļļu balanss, lai nodrošinātu matu barošanu, nepadarot matus smagnējus.

Kā ir jālieto Concentré Essentiel? 

Concentré Essentiel ir daudzveidīgi lietojams produkts, kuru ir iespējams personalizēt atkarībā no vajadzībām. To iespējams izmantot:

- Kā līdzekli pirms matu mazgāšanas ar Bain Micellaire, ieklājot matu garumā un to galos, sniedzot matiem barošanu un vieglumu

- Kā līdzekli pirms matu mazgāšanas galvas ādas kopšanai, to barojot un novēršot sausumu

- Kā papildu barošana, sajaucot ar Soin Fondamental (ieteicamais Concentré Essentiel daudzums uz 10 g Soin Fondamental ir 2 dozas)

- Kā masāžas eļļu ķermenim, kas baro un padara ādu skaistāku (lūgums ņemt vērā, ka produktu nedrīkst izmantot sejas ādai)

Ja jau Elixir Ultime ir eļļu saturošu produktu klāsts, tad kāds ir Aura Botanica uzdevums? 

Gala rezultāts ir uztverami atšķirīgs, jo Elixir Ultime sniedz vieglu spīdumu un tradicionālo Kérastase pieskārienu, bet Aura Botanica sniedz maigu, veselīgu mirdzumu un mati iegūst vieglumu. Vēl jo vairāk, Aura Botanica produkti nekoncentrējas tikai eļļu izmantošanā, kuras šobrīd ir noteicošās, bet nākotnē ir plānots nākt klajā ar citiem produktiem, kuru sastāvā ir dabīgas aktīvās sastāvdaļas. 

Vai Kérastase produktu testēšanā tiek izmantoti dzīvnieki?

Kérastase tāpat kā citu L’Oréal zīmolu produktu un to sastāvdaļu testēšanā neizmanto dzīvniekus, kā arī to nedeleģē veikt citiem. To stiprina arī fakts, ka kosmētikas testēšana uz dzīvniekiem ir aizliegta Eiropas Savienībā, Indijā, Izraēlā un Norvēģijā. 

Vairāk informācijas:

http://www.loreal.com/sustainability/l'or%C3%A9al-answers/the-question-of-animal-testing/frequently-asked-questions

DALĪTIES AR SKAISTUMU VISĀ - DABĪGUMS UN ATBILDĪBA

Kas ir dabīgas izcelsmes sastāvdaļa?

(Definīcija atbilstoši jaunajam ISO 16128-1 standartam), Sastāvdaļa ir dabīgas izcelsmes, ja tā ir saglabāta nemainīga vai tā ir apstrādāta, saglabājot vairāk nekā 50% no tās oriģinālās molekulārās struktūras.

Kāda ir atšķirība starp dabīgas izcelsmes un dabīgām sastāvdaļām?

Dabīgas sastāvdaļas nāk no augu valsts avotiem (ziedi, koki, graudaugi, aļģes...), un to dabīgās izcelsmes statuss ir definēts ar procesiem, kā tās tiek apstrādātas. 

Ja process ļauj saglabāt vismaz 50% no oriģinālās molekulārās struktūras, tad sastāvdaļa ir uzskatāma par dabīgas izcelsmes. 

Kas ir organiska sastāvdaļa?

Organisko sastāvdaļu jaunā definīcija ir atrodama jaunajā ISO 16128-1 standartā (ISO = tehnisko definīciju vadlīnijas), un tā nosaka, ka šīs sastāvdaļas tiek audzētas ar organiskās lauksaimniecības metodēm vai tiek novāktas savvaļā. 

Piemēram, Aura Botanica formulās tiek izmantotas kokosriekstu un argana eļļas, kas ir sertificētas, organiskas sastāvdaļas.

Vai Aura Botanica formulas ir sertificētas kā organiskas?

Produktus kā organiskus sertificē neatkarīgas organizācijas, ja nepieciešamie standarti ir īstenoti. Ir ļoti sarežģīti produktam būt sertificētam kā organiskam, jo netiek pieļautas atkāpes atsevišķu sastāvdaļu gadījumā un sintētiskas vielas nav atļautas. Tai pašā laikā minimālais organisko sastāvdaļu daudzums, kas nepieciešams produktā, var atšķirties, piemēram 10–20% Eiropas standartam COSMOS. Aura Botanica formula nav radīta, lai saņemtu sertifikātus, bet lai izmantotu sertificētas sastāvdaļas. 

Kas ir bioloģiskā sadalīšanās?

Tā ir organisko molekulu spēja ātri un pilnībā sadalīties ar mikroorganismu palīdzību. Bioloģiskās sadalīšanās pakāpes tiek mērītas ar starptautiski pazīstamu metodi, kas ir OECD (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija) definēta. 

Kāda ir bioloģiskās sadalīšanās pakāpe katrā no Aura Botanica produktiem?

Ņemot vērā to, ka Kérastase mērķis ir būt atbildīgam, ilgtspējīgam un izsmalcinātam zīmolam, visi Aura Botanica produktiem bioloģiskās sadalīšanās pakāpe ir vismaz 96%*, tādējādi kļūstot par videi draudzīgākajiem Kérastase produktiem:

- Bain Micellaire 99%*

- Soin Fondamental 99%*

- Concentré Essentiel 99%*

- Essence d’Éclat 96%*

*OECD tests 301 vai līdzvērtīgs ISO

Kas ir atjaunojama sastāvdaļa?

Sastāvdaļas atjaunojamība tiek definēta pēc tās oglekļa daudzuma, kas nāk no tās bioloģiskā avota. Tam jābūt vismaz 50%, lai tiktu uzskatīts par atjaunojamu. 

Atjaunojama sastāvdaļa ir bioloģiska sastāvdaļa.

Kas ir zaļās ķīmijas sastāvdaļa?

Tā ir sastāvdaļa, kas apstrādāta atbilstoši 12 zaļās ķīmijas principiem, kurus var rezumēt 3 punktos:

- atjaunojama izcelsme (vismaz 50% oglekļa sastāvs no bioloģiskā avota)

- radīta atbilstoši videi draudzīgu procesu prasībām, respektējot cilvēku un apkārtējās vides drošību

- ar zemu ietekmi uz apkārtējo vidi (bez bioakumulēšanās, ar augstu bioloģiskās sadalīšanās pakāpi un zemu ūdens pēdu)

Kas ir atbildīgi iegūta sastāvdaļa?

Sastāvdaļa var tikt uzskatīta par bioloģiski iegūtu, ja tā atbilst šādiem kritērijiem: ir izsekojama izcelsme, tās piegādes tīkls respektē kritiskos jautājumus (piemēram, cilvēktiesības), ir trešās puses apstiprināta un ir pozitīva sociālā ietekme uz kopienu. 

Piemēram, Aura Botanica produktos esošās argana un kokosriekstu eļļas ir atbildīgi iegūtas sastāvdaļas.  Tā ir arī daļa no L’Oréal solidarizēšanās programmas, kas tika uzsākta 2010. gadā un nosaka sastāvdaļu ieguvi.  

Kāds ir Aura Botanica iepakojums? Vai tas ir ražots no pārstrādātiem materiāliem?

Bain Micellaire 250 ml un 80 ml pudelītes ir no 100% pārstrādātas plastmasas  – tā ir pirmā  Kérastase pelde, kas sasniegusi šādus rādītājus. 

 

Kartons, kas izmantots Concentré Essentiel un Essence d’Éclat iepakojumiem, ir FSC sertificēts. FSC (Meža uzraudzības padome) sertifikācija nodrošina, ka izejmateriāli nāk no mežiem, kas ievēro noteiktas vides, sociālās un ekonomiskās prasības. 

Kāpēc daži no Aura Botanica produktu iepakojumiem nav ražoti no pārstrādātiem materiāliem?

Šobrīd šādu materiālu pieejamība, kas izmantojama iepakojumu ražošanai, nav pietiekamā apmērā. Mēs esam radījuši izaicinājumu mūsu piegādātājiem, pieprasot vairāk atkārtoti izmantoto materiālu, kurus būtu iespējams tuvākajā nākotnē integrēt citu produktu iepakojumos. 

SILIKONI

Kāda veida silikoni tiek izmantots matu kopšanā?

Silikoni (sastāvdaļas ar metikonu vai siloksānu) ir polimēru tips, kas ir mākslīgi iegūts. Ir divi galvenie silikonu veidi:

• Dimetikoni

o AMODIMETIKONS jeb amino silikons pieķeras matiem un palīdz rekonstruēt bojātās matu daļas (amino grupas ir pozitīvas, un divas piesaista citu). Tai pašā laikā tas palīdz matiem nesavelties un ir lielisks kondicionieris. 

o DIMETIKONI piešķir matiem spīdumu, padara tos maigus un gludus. Tiem ir lieliskas gaismas atstarošanas īpašības, un tie mazina matu elektrizēšanos. 

• Siloksāni tiek plaši izmantoti virknē rūpniecisko sektoru (sadzīves ķīmija, medicīna, kosmētika u.c.). Šajā grupā ietilpst tādi gaistošie cikliskie siloksāni kā ciklotetrasiloksāns (D4), ciklopentasiloksāns (D5) un cikloheksasiloksāns (D6). Šīm izejvielām ir unikālas fizioķīmiskās īpašības (nav smarža un krāsa), kas ļauj īstenot vairākas kosmētiskās prasības (netaukaina, zīdaina sajūta, vienkārša produkta lietošana ādai un matiem, produkts nesakalst). Siloksāni D4, D5 un D6 tiek plaši izmantoti kosmētikā (ādas kopšana, dekoratīvā kosmētika, matu kopšana). Tai pašā laikā siloksāni D4 un D5 būtiski ietekmē ūdens ekosistēmu, tāpēc L’Oréal ir apturējis D4 izmantošanu un limitējis D5, iekļaujot to tikai neizskalojamajos līdzekļos. 

Vairāk par silikoniem:

http://loreal-dam-front-resources-corp-encdn.brainsonic.com/ressources/afile/120172-b4204-resource-position-siloxanes.html

Kāda ir silikonu loma matu kopšanas produktos?

Balstoties izjūtās, atsevišķi klienti dod priekšroku silikonus nesaturošiem produktiem tāpēc, ka tie iedarbojas atšķirīgi. Šampūniem ir maigāka attīrīšana, kondicionieriem ir dabiskāks rezultāts, un mati iegūst vieglumu.

 

Tāpat friziermeistari un matu krāsošanas eksperti dod priekšroku neieskautākai matu šķiedrai pirms matu krāsošanas vai citiem procesiem, kuri tiek uzskatīti par vienkāršākiem, izmantojot produktus, kas nesatur silikonu. 

 

Tāpēc Kérastase ir izveidojusi jaunu produktu klāstu Aura Botanica, kura produktu sastāvā nav silikona, lai paplašinātu savu piedāvājumu. 

Kāpēc atsevišķi produkti nesatur silikonu?

Balstoties izjūtās, atsevišķi klienti dod priekšroku silikonus nesaturošiem produktiem tāpēc, ka tie iedarbojas atšķirīgi. Šampūniem ir maigāka attīrīšana, kondicionieriem ir dabiskāks rezultāts, un mati iegūst vieglumu.

 

Tāpat friziermeistari un matu krāsošanas eksperti dod priekšroku neieskautākai matu šķiedrai pirms matu krāsošanas vai citiem procesiem, kuri tiek uzskatīti par vienkāršākiem, izmantojot produktus, kas nesatur silikonu. 

 

Tāpēc Kérastase ir izveidojusi jaunu produktu klāstu Aura Botanica, kura produktu sastāvā nav silikona, lai paplašinātu savu piedāvājumu. 

Vai ir sliktie un labie silikoni? Vai tādi, no kuriem vajadzētu izvairīties, un tādi, kas ir matiem labvēlīgi? 

Silikoni, kas tiek izmantoti Kérastase produktos nerada nekādus riskus to lietotājiem, un tie ir pielāgoti kosmētiskajām vajadzībām un klientu gaidām. 

Kāpēc silikoniem ir negatīva reputācija?

Atsevišķi cilvēki uzskata, ka silikons uzkrājas matu šķiedrās. Tas nav pierādīts, jo silikoni, ja tiek izmantoti veiksmīgi formulētos produktos, neuzkrājas matu šķiedrās. 

Vai esat pārliecināti, ka silikoni neizraisa nekādus veselības riskus? 

Sastāvdaļu un formulu drošums ir visu mūsu produktu priekšnoteikums. Kérastase jau vairāku desmitu gadu garumā  drošā veidā izmanto silikonu matu kopšanas produktos. Pirms sastāvdaļa tiek iekļauta produkta formulā, tai ir jāiziet virkne testu, kas apstiprina to drošumu. Mēs piedāvājam produktus, kas ir droši, efektīvi, kvalitatīvi un sniedz par sevi pilnīgu pārliecību. 

Uzziniet vairāk:

http://www.loreal.com/sustainability/l'or%C3%A9al-answers/product---ingredient-safety

Vai silikoni ietekmē galvas ādu, matu izkrišanu un to kļūšanu plānākiem? 

Daži cilvēki ir atzinuši, ka saskārušies ar šādu pieredzi, tomēr nav zinātnisku pierādījumu, kas šo hipotēzi apstiprinātu. 

Vai silikoni ietekmē apkārtējo vidi? 

Silikoni ir droši to lietotājiem, tomēr tie viegli nesadalās apkārtējā vidē. 

Tāpēc mūsu laboratorijās tiek strādāts, lai izveidotu jauna veida silikonus, kurus iespējams lietot mazākos apjomos un kuriem piemistu augstāka bioloģiskās sadalīšanās pakāpe, vai citas alternatīvas silikoniem, kuriem piemistu līdzvērtīgas īpašības, bet būtu videi draudzīgāki. 

SULFĀTI

Kas ir sulfāti?

Sulfāti (amonija laurilsulfāts, nātrija lauretsulfāts, nātrija laurilsulfāts) ir virsmaktīvas vielas, kas samazina berzi starp dažādām vielām (piemēram, šķidrumiem vai šķidrumiem un cietām vielām), tāpēc veicina emulģēšanas, putošanās un/vai saslapināšanas efektu un ir efektīvs detergents kosmētikas produktos, īpaši šampūnos un attīrošajos līdzekļos. 

Kāda ir sulfātu loma matu kopšanas produktos?

Sulfāti ir detergenti, kas nodrošina šampūnu efektīvās attīrīšanas spējas.

 

Tāpat tie nodrošina bagātīgu putu veidošanos, kas padara produktu vienkārši lietojamu un izskalojamu. 

Kad sulfātus sāka lietot matu kopšanā? 

1934. gadā L’Oréal nāca klajā ar revolucionāru matu kopšanas produktu - pirmo reizi masveida tirgū bija pieejams šampūns, kas nesaturēja ziepes. 

Ziepes padara matus sausus, nespodrus un grūti ķemmējamus. Izmantojot sulfātus, kas veidoti no taukskābēm, šīs šampūns sākumā bija ūdenī šķīdināms pulveris. 40. gados tika pārstrādāta formula, un kļuva pieejams lietošanai gatavs krēmveida produkts. 

 

Kérastase izmanto sulfātus savos attīrošajos matu kopšanas produktos, lai veidotu balansētas formulas, kas adaptētas kosmētiskajām vajadzībām un klientu dažādajām vēlmēm. 

Vai ir labie un sliktie sulfāti? Vai tādi, no kuriem vajadzētu izvairīties, un tādi, kas ir matiem labvēlīgi? 

Sulfāti, kas tiek izmantoti Kérastase produktos nerada nekādus riskus to lietotājiem, un tie ir pielāgoti kosmētiskajām vajadzībām un klientu gaidām. 

Kāpēc sulfātiem ir negatīva reputācija?

Atsevišķi cilvēki norāda uz sulfātu nepanesamību. Sulfāti tāpat kā citas sastāvdaļas mūsu formulās ir rūpīgi atlasītas un atbilst visām prasībām, lai radītu labākos produktus.

Sulfāti jau vairāku gadu garumā tiek plaši izmantoti matu un ādas kopšanas produktu formulās. Šobrīd tiem ir gara izmantošanas vēsture, kas pārbaudīta neskaitāmos klīniskajos testos, pārliecinoties, ka nodrošina augstu panesamības līmeni. 

Vai tiešām formulas, kas nesatur sulfātus ir pret matiem maigākas? Ja tā ir, tad kāpēc? 

Visas mūsu formulas neatkarīgi, vai satur vai nesatur sulfātus, respektē jebkura matu tipa integritāti. 

Vai esat pārliecināti, ka sulfāti neizraisa nekādus veselības riskus?

Sastāvdaļu un formulu drošums ir visu mūsu produktu priekšnoteikums. Kérastase jau vairāku desmitu gadu garumā  drošā veidā izmanto silikonu matu kopšanas produktos. Pirms sastāvdaļa tiek iekļauta produkta formulā, tai ir jāiziet virkne testu, kas apstiprina to drošumu. Mēs piedāvājam produktus, kas ir droši, efektīvi, kvalitatīvi un sniedz par sevi pilnīgu pārliecību. 

Uzziniet vairāk:

http://www.loreal.com/sustainability/l'or%C3%A9al-answers/product---ingredient-safety

Kāda ir to ietekme uz matu krāsu?

Ir atsevišķi viedokļi par to, ka sulfāti negatīvi ietekmē matu krāsu, tomēr šobrīd nav zināmu zinātnisko apstiprinājumu šādai hipotēzei. 

Kāpēc atsevišķi produkti nesatur sulfātus?

Formulām, kuru sastāvā nav sulfātu, ir atšķirīga iedarbība. Izmantojot sulfātus, putas ir vēl vieglākas un bagātīgākas. 

Kāpēc Aura Botanika klāstā ir sulfātus nesaturoša pelde?

Aura Botanica peldē ir 3 papildu virsmaktīvās vielas:

- Kokosriekstu betaīns

- Kokosriekstu glukozīds

- Nātrija lauroila sarkosināts

Tie ir izvēlēti, pateicoties to dabiskajai un atjaunojamajai izcelsmei (lielākoties iegūti no kokosriekstiem), un kombinēti, lai sniegtu efektīvu, bet tai pašā laikā maigu attīrīšanu ar īpaši vieglām putām, sniedzot matiem veselīgu mirdzumu. 

Vai sulfāti ietekmē apkārtējo vidi? 

Sulfātiem ir nosacīta ietekme uz apkārtējo vidi. Mūsu laboratorijās nemitīgi tiek strādāts pie jaunu virsmaktīvo vielu izstrādes, kas būtu videi draudzīgāki. 

KONSERVANTI UN PARABĒNI

Kas ir konservanti? Kādam mērķim tie tiek izmantoti?

Konservanti ir dabīgas vai mākslīgi radītas vielas, kuru galvenais uzdevums ir novērst fizioķīmisko sairšanu un mikroorganismu (baktēriju, rauga, sēnīšu) izplatīšanos kosmētikas produktos. Lielākā daļa no konservantiem ir mākslīgi sintezētas vielas, kas pieder pie dažādām ķīmiskajām grupām (halogēnu saturošie, aldehīdi, parabēni, glikolēteri, organiskās skābes). Konservanti tiek plaši izmantoti, lai novērstu mikroorganismu rašanos pārtikas un medicīnas produktos. Tie ir neaizstājami drošuma nodrošināšanai virknei produktu (losjoni, krēmi u.c.), jo mikroorganismi var attīstīties ražošanas laikā (no ūdens, gaisa, iesaiņošanas materiāliem) vai arī pēc atkārtotas produkta lietošanas. Kosmētikas produktiem ir ilgs glabāšanas laiks (no 6 līdz 24 mēnešiem pēc to atvēršanas), un atšķirībā no pārtikas produktiem tie ir glabājami istabas temperatūrā. Kosmētikas produkti, kas ir nepietiekami nodrošināti pret mikroorganismiem, var būt veselībai bīstami. 

Vairāk informācijas:

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120173-6ce1f-resource-position-preservatives.html

Kādi konservanti ir Aura Botanica produktos? Kāpēc ir izvēlēti tieši tādi?

Aura Botanica produktos ir divi konservanti – salicilskābe un nātrija benzoāts. Tie ir rūpīgi izmeklēti, lai garantētu mikrobioloģisko aizsardzību visu produkta dzīves ciklu. 

Ja salicilskābe un nātrija benzoāts ir tikai Bain Micellaire un Essence d’Eclat sastāvā, vai tas nozīmē, ka Soin Fondamental un Concentré Essentiel  nav aizsargāti pret mikrobioloģiskajiem procesiem? 

Soin Fondamental un Concentré Essentiel formulas nepieprasa papildu konservantus, lai garantētu mikrobioloģisko aizsardzību visā produkta dzīves cikla garumā. 

Kādi ir potenciālie riski?

Neskatoties uz konservantu būtisko lomu, lai panāktu produktu drošumu, to priekšrocības nereti tiek izaicinātas. 

Konservanti tiek vainoti alerģiju izraisīšanā, atsevišķu vēža formu attīstībā, kā arī ietekmē uz endokrīno sistēmu. 

 

Konservantu koncentrācija kosmētikas produktos tiek strikti ierobežota un kontrolēta, un to nosaka vairākas starptautiskas regulas. Regulāri tiek veikti dažādi zinātniskie pētījumi, lai pārliecinātos, ka atļautais daudzums nav veselībai bīstams. 

Kāpēc L’Oréal produkti ir droši?

Mēs izmantojam ļoti ierobežotu konservantu skaitu noteiktām produktu kategorijām tad, kad cita veida aizsardzība pret mikroorganismiem nav iespējama. Konservanti un to koncentrācija ir rūpīgi izvēlēta pētījumu rezultātā, lai nodrošinātu atbilstošāko aizsardzības līmeni. Tiek strikti ievērotas starptautiskās prasības, un produkti ir klientiem pilnībā droši. 

 

Mēs esam izstrādājuši inovatīvu stratēģiju, lai produktu formulām nodrošinātu mikrobioloģisko aizsardzību. To veido: 1) jaunu konservantu izveidošana, kas ir nevainojami droši; 2) jaunu iepakojumu un produktu formulu izveide, kurus neietekmē mikrobioloģiskie procesi. 

 

Kas ir parabēni?

Parabēni ir konservantu virkne, kas ir plaši izmantoti, lai aizsargātu pārtikas, medicīnas un kosmētikas produktus pret mikroorganismiem (baktērijā, sēnītēm). Parabēni, kurus izmanto kosmētikas produktos ir mākslīgi sintezēti, tomēr tie eksistē arī dabā, tie ir sarkanajos augļos, vaniļā, burkānos, dažādos augu izcelsmes pārtikas produktos, dažos sieros, biškopības produktos (propolisā, peru pieniņā), kā arī cilvēka ķermenī ir parabēni. 

Vairāk informācijas:

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120174-43f91-resource-position-parabens.html

Kāpēc parabēni ir nepieciešami atsevišķos kosmētikas produktos? 

Vairākās produktu kategorijās parabēni nodrošina efektīvu aizsardzību pret baktērijām un sēnītēm, tai pašā laikā esot stabilām sastāvdaļām, kas darbojas sinerģijā ar citām konservantu grupām. 

 

Šajā grupā visvairāk lietotie ir etilparabēni un metilparabēni (īsā ķēde), kas bieži tiek lietoti kombinācijā. Visretāk lietotie ir butilparabēns un propilparabēns. 

Kādi ir potenciālie riski?

Vairāku gadu garumā parabēnu izmantošana kosmētikā ir bijis kontraversāls jautājums. Pateicoties parabēnu spējai sasaistīties ar estrogēna receptoriem, konservanti tiek vainoti vēža paveidu, kas atkarīgi no estrogēna līmeņa, izraisīšanā, piemēram, krūts vēža veicināšanā. Tomēr parabēnu afinitāte ar estrogēna receptoriem ir miljons reižu mazāka nekā estrogēnam (estradiols 17ß), ko rada cilvēka organisms. Līdz šim brīdim nav novērota to ietekme uz cilvēka veselību. 

Vai Aura Botanica produktos ir parabēni? Kāpēc? 

Aura Botanica produkti nesatur parabēnus, jo bija alternatīvas iespējas, kas pielietojamas šo forumulu gadījumā un kas neietekmē produktu kvalitāti. 

Vairāk informācijas par parabēniem: http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120174-43f91-resource-position-parabens.html

Vai parabēni ir citos Kérastase produktos? Kāpēc?

Dažiem Kérastase produktiem tiek izmantoti parabēni. Parabēni tiek lietoti jau vairākus gadu desmitus atsevišķās mūsu kosmētikas produktu kategorijās un tikai tad, kad tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt mikrobioloģisko aizsardzību. 

Vairāk informācijas: http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120174-43f91-resource-position-parabens.html

Kāpēc L’Oréal produkti, kas satur parabēnus ir droši?

Zinātniskie eksperti no dažādām starptautiskajām veselības organizācijām nesen pārskatīja visus toksikoloģijas datus, kas pieejami par 4 parabēniem (etila, metila, propila un butila parabēniem), kuri tiek izmantoti kosmētikas produktos, un apstiprināja, ka tie nav cilvēkam bīstami, ja tiek ievērota noteiktā parabēnu koncentrācija. Mēs nekad neizvēlamies kompromisu, ja runa ir par produktu kvalitāti un drošumu. Mikrobioloģiskā aizsardzība ir viena no kvalitātes un drošuma nodrošināšanas komponentēm. Produkti galvenokārt satur etila un metila parabēnus, kuriem ir īpaši drošs profils. Parabēnu koncentrācija ir strikti noteikta, lai ietekmētu mikrobioloģiskos procesus, bet neatstātu sekas uz cilvēku veselību. Tie tiek izmantoti saskaņā ar strikti noteiktajām starptautiskajām regulām. Tai pašā laikā mēs strādājam pie inovāciju stratēģijas, kas nosaka jaunu iepakojumu un formulu radīšanu, kas ļautu samazināt izmantojamo konservantu, arī parabēnu, daudzumu. 

SMARŽVIELAS

Kas ir smaržvielas?

Smaržvielas ir vielu maisījumi, kas nodrošina produkta aromātu, un ir smaržu, smaržūdeņu un citu produktu sastāvā. Tie tiek izmantoti arī sadzīves ķīmijā un kosmētikā. 

Jau kopš antīkajiem laikiem cilvēki izmanto un tirgo smaržvielas, un to nozīme cilvēku savstarpējās attiecībās un labsajūtas veicināšanā ir labi zināma. Šīs sastāvdaļas sniedz kosmētikas produktiem smaržvielas un sniedz baudu cilvēka maņām. Smaržvielas var būt ļoti daudzveidīgās, tās var būt gan dabīgas izcelsmes (roze, jasmīns, lavanda, apelsīns, bergamote), gan mākslīgi radītas. 

Vairāk informācijas: 

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120179-f1703-resource-position-fragrance-ingredients.html

Kāpēc sastāvdaļu sarakstā ir apzīmējums "smaržvielas", ne šo vielu konkrētie nosaukumi? 

Smaržvielu radīšana ir unikāla pieredze un bieži vien ir iecienītu produktu atpazīstamības pamatā, tāpēc, lai pasargātu to formulas, receptes netiek atklātas. Lai spētu saglabāt konfidencialitāti, kas nepieciešama industrijas zināšanu aizsardzībai, smaržvielu sastāvdaļas netiek detalizēti izklāstītas, izņemot vielas, kas var izraisīt alerģiju. 

Vai Aura Botanica sastāvā esošās smaržvielas ir dabīgas?

Aura Botanica sastāvā esošās smaržvielas ir ekoloģiski draudzīgas un ar augstu bioloģiskās sadalīšanās līmeni. To nebūtu iespējams sasniegt, ja tiktu izmantotas dabīgas smaržvielas ar zemu bioloģiskās sadalīšanās līmeni. 

Vai Aura Botanica aromātam ir aromterapeitiska iedarbība?

Aura Botanica smaržu veido vairākas ēteriskās eļļas, kas ir aromterapijas pamatā. Tām piemīt uzmundrinošaas un stimulējošas īpašības, kas sniedz ķermeņa un prāta labsajūtu.

Kādi ir potenciālie riski?

Smaržvielas dermatologu kopienā ir pazīstamas ar to, ka atsevišķiem cilvēkiem tās var izraisīt alerģijas. 2003. gadā Eiropas Savienības institūcijas izveidojušas regulu kosmētikas produktiem, kas nosaka, ka ir jānorāda atsevišķas vielas vienotā apzīmējuma "smaržvielas" vietā. Līdz ar to 26 vielas, kas uzskatāmas par biežākajām alerģiju izraisītājām, ja to daudzums pārsniedz noteiktu līmeni (0,01% izskalojamajiem līdzekļiem, 0,001% neizskalojamajiem līdzekļiem), ir jānorāda produkta marķējumā. Lietotājs, kas ir labāk informēts, spēj nodrošināt produkta racionālu lietošanu. Eiropas patērētāju drošības zinātniskā komiteja nesen pārskatījusi datus par alerģiju izraisošajām smaržvielām un nākusi klajā ar rekomendāciju paplašināt jau esošo 26 vielu sarakstu, kas jau šobrīd jānorāda marķējumā. Šobrīd Eiropas Komisija cieši sadarbojas ar industrijas pārstāvjiem un ekspertiem, lai izstrādātu jaunas prasības optimālam marķējumam. 

Kāpēc L’Oréal produkti ir droši?

Mūsu pētniecības komandā ir atsevišķi darbinieki, kuri ir specifiski atbildīgi par smaržvielu drošumu. Mūsu produktu sastāvā esošās aromātiskās vielas atbilst standartiem, ko izstrādājis IFRA (starptautiska organizācija, kas pārstāv smaržvielu ražotājus un nosaka izejvielu drošuma prasības piegādātājiem). Papildus tam sastāvdaļām ir jāatbilst striktai uzņēmuma iekšējai specifikācijai, kas kalpo, lai nodrošinātu maksimālu produktu drošumu. Pēc produktu pārbaudes atbilstībai noteiktajām prasībām tiek veikta to klīniskā testēšana, lai pārliecinātos par produktu, kuru sastāvā ir smaržvielas, drošumu. Divkāršais novērtējums, ko veic gan L’Oréal, gan izejvielu piegādātājs, ļauj nodrošināt to, ka produkts ir pilnībā drošs. 

ALERGĒNI

Kas ir alergēni?

Alergēni ir vielas, kas ir ķermenim svešas un var atsevišķos gadījumos pēc dažādiem kontaktiem ar tām izraisīt pastiprinātu imūnsistēmas reakciju, kas pazīstama kā alerģija. Alergēni ir dabiski sastopami apkārtējā vidē un uzturā. Piemēram, ziedputekšņi un putekļu ērcītes var izraisīt astmas saasinājumu; rieksti, garneles un zemenes var izraisīt nopietnu alerģisku reakciju. Visbeidzot, sintētiskajām sastāvdaļām var būt alerģijas izraisīšanas potenciāls, tā tas ir dažādu medikamentu, krāsvielu, smaržvielu gadījumā. 

 

Iespējams izdalīt vairāku veidu alerģijas. Pazīstamākās ir alerģijas ar tūlītēju reakciju, ko visbiežāk pārtikas produkti un kas var būt ļoti smagas, un ādas alerģijas ar aizkavētu uzsākšanos, kas izpaužas, piemēram, kā apsārtums vai nieze un tās var būt gan smagākās, gan vieglākās formās. 

Vairāk informācijas:

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120187-54405-resource-position-allergens.html

Kādi ir riski kosmētikas produktiem?

Kosmētikas produkti atsevišķos gadījumos var izraisīt alerģiju, visbiežāk pēc saskarsmes ar tiem. Reakcija ir atkarīga no noteiktu sastāvdaļu, piemēram, krāsvielu, konservantu, smaržvielu (atsaucoties uz datiem), klātesamības. Šādas reakcijas ir retas, visbiežāk saistītas ar to, kur produkts tiek lietots, un pilnībā novēršamas, pārtraucot produkta lietošanu. Alerģisku reakciju gadījumā var būt nepieciešama dermatologa konsultācija un atbilstoša ārstēšana. 

Kāpēc L’Oréal  produkti ir droši?

Sastāvdaļas, ko mēs izmantojam ir izgājušas rūpīgas pārbaudes, lai noskaidrotu to alerģiju izraisīšanas potenciālu. Vērtējot kosmētikas produktu, mūsu prioritāte ir drošums, mēs pārliecināmies, ka produkts, ja tiek pareizi lietots, neizraisa tā lietotājam alerģisku reakciju. Visbeidzot, mēs nodrošināmies, ka produkts ir drošs, veicot to klīnisko testēšanu. Rūpīga pieeja attiecas uz visiem mūsu produktiem, ko esam izstrādājuši. 

Gadījumos, kad īpaši specifiskiem produktiem ir zināms, ka tie var izraisīt alerģiju un šādu iespējamību nav iespējams pilnībā novērst ar esošajām zinātniskajām un tehniskajām iespējām, mēs informējam lietotājus par iespējamo risku produkta marķējumā un piedāvājam metodes, kā noteikt, vai attiecīgajā gadījumā ir alerģijas potenciāls. Tā tas ir matu krāsu gadījumā, kad mēs iesakām veikt alerģijas testu 48 stundas pirms matu krāsošanas (skatīt matu krāsvielas). Jāatzīmē, ka mēs esam pirmie, kas šādu testu ieviesa. 

 

Tiem, kas zina, ka viņiem atsevišķos gadījumos mēdz būt alerģija pret noteiktām vielām, mēs iesakām izlasīt sastāvdaļu sarakstu marķējumā visiem kosmētikas produktiem, lai pārliecinātos, ka tie nesatur sastāvdaļas, kas var izraisīt nevēlamu reakciju.

GLUTĒNS

Kas ir glutēns? Vai L’Oréal  to izmanto?

Glutēns ir vielu kombinācija, kas visbiežāk sastāv no proteīniem, kas sastopami dažādu graudaugu sēklās, piemēram, kviešos, miežos, rudzos un auzās. Glutēns ir sastopams virknē pārtikas produktu, kas satur graudus. Tas tiek lietots, pateicoties tā viskoelastības īpašībām, visbiežāk šie produkti tiek cepti. 

 

Savos produktos mēs neizmantojam glutēnu kā sastāvdaļu. Neskatoties uz mūsu augstajām prasībām, kas attiecas uz izejvielām, mazas glutēnu daļiņas var būt klātesošas.

Vairāk informācijas: 

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120178-f35c9-resource-position-gluten.html

Kādi ir potenciālie riski?

Glutēna nepanesamība, kas pazīstama arī kā celiakija, ir relatīvi bieži sastopama. Tā gremošanas trakta slimība, kas bojā tievo zarnu un kavē uzturvielu uzsūkšanos, līdz ar to var izraisīt nopietnu organismam nepieciešamo vielu trūkumu. Šo slimību saasina uztura, kura sastāvā ir kvieši, mieži, rudzi un audas, lietošana. Ārstēšana prasa bezglutēna diētas ievērošanu visa mūža garumā. 

Kāpēc L’Oréal  produkti ir droši?

Mēs esam izvēlējušies neizmantot glutēnu kā sastāvdaļu mūsu produktos. Glutēna daļiņas atsevišķos izejmateriālos ir iespējamas tikai ļoti mazos apjomos. Cilvēka ķermeņa saskare ar šo daļiņu mazo daudzumu nav saistāma ar nekādiem veselības riskiem arī tiem, kuriem ir glutēna nepanesamība. Nejauša produktu iekšķīga uzņemšana, piemēram, lūpukrāsas gadījumā, kuras sastāvā var būt neliels glutēna daudzums, nespēj izraisīt nevēlamu reakciju, ko daļiņu daudzums ir pārāk mazs. 

 

Tie, kas zina, ka viņiem ir celiakija, nevēlas izmantot produktus, kuru sastāvā ir nepanesamību izraisošie graudaugi. Pirms kosmētikas produktu izvēles to klātesamību produktā var viegli noteikt, meklējot pēc to latīniskajiem nosaukumiem sastāvdaļu sarakstā (kvieši: Triticum vulgare; mieži: Hordeum distichon; auzas: Avena sativa; rudzi: Secale cereale).

NEATRADĀT ATBILDI?

Uz lapas sākumu